Xesar i AirKey + mechanika

Prasa, Wiadomości, 06. June 2017

Nowa wkładka Hybrid jest logicznym rozwinięciem koncepcji elastycznej kontroli dostępu. Nowe rozwiązanie łączy w sobie świat elektroniki i mechaniki, oferując zalety elektronicznego systemu zamknięć i sprawdzonego zamknięcia mechanicznego firmy EVVA.

Wkładka Hybrid jest atrakcyjnym wyborem dla wszystkich, którzy preferują sprawdzone zamknięcia mechaniczne, ale jednocześnie chcieliby korzystać z możliwości, jakie oferuje elektronika. Dlatego opracowano rozwiązanie, które zostało jeszcze bardziej dostosowane do aktualnych wymogów bezpieczeństwa. „To kolejny zaawansowany produkt EVVA, który dopełni nasz asortyment”, wyjaśnia Heiner Dolinar, kierownik ds. zarządzania produktem w firmie EVVA. „Wkładka Hybrid, np. w drzwiach wejściowych domu prywatnego jest zabezpieczona przed manipulacją z zewnątrz, w przeciwieństwie do gałki osadzonej po stronie wewnętrznej. Wkładka elektroniczna po stronie zewnętrznej drzwi wejściowych zapewnia wszystkie zalety elektronicznego systemu kontroli dostępu”.

Nowa wkładka Hybrid jako kombinacja układów elektronicznych i mechanicznych

Nowa wkładka Hybrid obejmuje elektroniczną wkładkę systemu Xesar lub AirKey oraz moduł mechaniczny w jednym z systemów firmy EVVA: MCS (system kodowania magnetycznego), 4KS (system 4 krzywych), ICS[1] (system z kodowaniem wewnętrznym) lub EPS (system rozbudowanych profili) w konstrukcji modułowej SYMO, jednocześnie spełniając wymogi najważniejszych norm EN 15684/EN 1303. Dzięki budowie SYMO długość wkładki Hybrid można dopasować na miejscu montażu oraz prosto i szybko zainstalować w każdym systemie zamknięć EVVA, aby doposażyć zewnętrzną strefę dostępu o funkcje elektroniczne. W protokole zamknięć wkładki elektronicznej będą rejestrowane dostępy zgodnie z ustawieniami przyjętymi w oprogramowaniu. „Zalety są niepodważalne. Już wcześniej zidentyfikowaliśmy trend rosnącej popularności kombinacji obydwu technologii i teraz nowa wkładka Hybrid wypełnia dotychczasową lukę w ofercie”, podsumowuje Dolinar.

Rozbudowa profilu własnego o funkcje elektroniczne
Partnerzy EVVA z profilem własnym wiedzą, że popyt na elektroniczne zamknięcia nieustannie rośnie. „Dlatego połączenie mechaniki i elektroniki oznacza dla nich wyższe dochody dzięki możliwości rozbudowy asortymentu o elektroniczny profil własny EVVA”, wyjaśnia Dolinar. „Chodzi o możliwość działania zorientowanego na potrzeby klientów, oferując wkładkę Hybrid, która w jednym komponencie zawiera rozwiązanie elektroniczne i mechaniczne oraz którą można zintegrować również w istniejących systemach
w profilu własnym. Kierujemy ten produkt zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych, którzy
za pomocą klucza Combi będą korzystać z zalet obydwu typów mechanizmów”.

Ponadczasowy design oraz rozbudowana funkcjonalność: wkładka Xesar Hybrid
„Połączenie systemu Xesar z rozwiązaniem mechanicznym, takim jak 4KS, może uwzględnić wszelkie wymagania wobec bardzo bezpiecznych systemów zamknięć — w tym także zapewnić zalety systemu Xesar w kombinacji z lokalnym zapisem danych”, wyjaśnia Sabine Ribits, menedżer produktu w firmie EVVA. Dostęp czasowy i protokołowanie zdarzeń jest bardzo istotne w budynkach użyteczności publicznej. „Te wymagania przemawiają na korzyść elektronicznego systemu dostępowego. Ponadto w razie potrzeby należy zapewnić ewentualny dostęp do budynku służbom ratunkowym, a mechanika jest znana i sprawdzona oraz umożliwia szybki dostęp.

Kluczem jest smartfon: wkładka AirKey Hybrid 
W przypadku kombinacji wkładki Hybrid w systemie AirKey dodatkową korzyścią jest zastosowanie smartfona jako klucza. To rozwiązanie wymaga dostępu online oraz wkładki AirKey Hybrid. Funkcja multi-administracji umożliwia wyznaczenie kilku administratorów, którzy mogą zarządzać nie tylko jedną lokalizacją, ale także w sposób ponadlokalny. Uprawnienia dostępu można także przydzielać za pośrednictwem modułu zarządzania online i przesyłać w formie zaszyfrowanej na karty lub breloki do kluczy. Bezpłatna aplikacja i unikalne jednostki KeyCredit są dopełnieniem tego łatwego w obsłudze rozwiązania.

Gwarancja różnorodności
Podobnie jak w przypadku innych produktów elektronicznych, wkładka Hybrid jest dostępna we wszystkich pięciu wariantach powierzchni[2], a także z przedłużonym trzpieniem gałki zewnętrznej oraz ze wszystkimi dostępnymi zabierakami. Wkładka Hybrid jest produkowana z minimalną długością od 31 mm (zewnętrzna część elektroniczna) / 36 mm (wewnętrzna część mechaniczna). Przedłużenia można realizować za pomocą elementów ujętych w katalogu części zamiennych EVVA lub zamawiać w odpowiedniej długości.


[1] Możliwość kombinacji w profilu okrągłym ICS.

[2] NI, NP, MP, PB, PS

Powrót do listy