Ochrona antywłamaniowa: jak najlepiej zabezpieczyć swoje mieszkanie?

Złodzieje wchodzą przez okna i wyłazy, wyłamują drzwi i natychmiast zdają sobie sprawę z brakujących zabezpieczeń technicznych. Proste wkładki i słabo zabezpieczone zamki wywołują pełen zadowolenia uśmiech, ponieważ ta sytuacja oznacza dla nich łatwy zarobek. Wysokiej klasy technika bezpieczeństwa EVVA sprawia, że takie sytuacje nigdy się już nie wydarzą. Rzut oka na aktualne badania przeprowadzone przez EVVA oraz instytut badawczy INTEGRAL pozwala jednoznacznie stwierdzić, że większość ankietowanych zastosowałaby lepsze środki ochrony antywłamaniowej dopiero po włamaniu do ich mieszkania lub do mieszkania jednej ze znajomych osób. To znaczy, że w wielu przypadkach najpierw musi się coś wydarzyć, aby zostały podjęte działania, a poziom ochrony antywłamaniowej został poprawiony. W tym przypadku nie warto uczyć się na błędach — sprawdzone na całym świecie produkty EVVA wniosą spokój i bezpieczeństwo do Twoich czterech ścian! 

Co zapewnia autentyczną ochronę przed włamywaczami?

Mogą pomóc już najprostsze środki, np. zadbanie o to, aby za każdym razem ryglować drzwi, nie zostawiać stale uchylonych okien, lub stara jak świat, lecz często niedoceniana metoda polegająca na wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Odpowiedni poziom ochrony przed profesjonalnymi złodziejami oferują jednak wyłącznie wysokiej klasy rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Zastosowanie takich rozwiązań jest opłacalne — często już sama marka EVVA skłania złodzieja do odwrotu.

Mechaniczny system zamknięć
Solidność wysokiej klasy mechanicznego systemu zamknięć nie da się niczym zastąpić. EVVA oferuje klucze, takie jak 3KSplus lub MCS, które spełniają bardzo wysokie wymagania bezpieczeństwa i chronią przed nielegalnymi technikami otwierania, takimi jak łamanie, nawiercanie lub wyciągnięcie wkładki.

Elektroniczny system zamknięć
Elektroniczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa są coraz chętniej stosowane również w mieszkaniach prywatnych. System SALTO XS4 firmy EVVA zastępuje klucz, jest prosty w obsłudze i wyróżnia się wysokim poziomem komfortu: wystarczy zbliżyć identyfikator (np. kartę, iButton, przywieszkę do klucza lub pasek na rękę) do okucia lub wkładki elektronicznej — już po chwili można otworzyć, a potem ponownie zabezpieczyć drzwi. Okablowanie nie jest wymagane!