Ochrona antywłamaniowa: jak najlepiej zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo?

Interwencja policji w sklepie elektronicznym ABC. Z magazynu skradziono towary o wartości setek tysięcy euro. Okazało się, że włamywacze wtargnęli swobodnie dzięki brakującym zabezpieczeniom technicznym. Ten sam dzień — inne miejsce: pracownik sieci handlowej XYZ bez przeszkód dostaje się do pomieszczenia magazynowego. Już trzeci raz w tym miesiącu kradnie towary o znacznej wartości i nie zostaje na tym przyłapany. Niestety nie ma kontroli dostępu, która uniemożliwiłaby takie działania. Powyższe przykłady stanowią dowód na to, jak ważne jest zastosowanie przemyślanego rozwiązania w zakresie techniki bezpieczeństwa w budynkach przedsiębiorstw. Właściciele firm są tego zazwyczaj świadomi, lecz mimo to wielu z nich uczy się dopiero na własnych błędach. Zacznij zapobiegać — EVVA, jeden z czołowych dostawców rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w Europie, pomoże Ci w tych działaniach.

Zagrożenia z zewnątrz i od wewnątrz: 

  • Włamania do sklepów i na tereny należące do firm są na porządku dziennym. Mechaniczny system zamknięć, na przykład sprawdzony system 3KS EVVA, oferuje stałą ochronę przed nielegalnymi metodami otwierania i jest niezbędnym elementem wyposażenia. Dodatkowo teren firmy może być strzeżony przez 24 godziny na dobę przez systemy alarmowe.
  • Niebezpieczeństwo nie zawsze nadchodzi z zewnątrz. Przedsiębiorcy są stale narażeni na kradzieże ze strony pracowników, a nawet klientów. Dlatego nie wszyscy pracownicy powinni mieć dostęp do wrażliwych stref. Elektroniczna kontrola dostępu SALTO XS4 firmy EVVA zadba o to, aby do określonych pomieszczeń, na przykład magazynu, miały dostęp tylko uprawnione do tego osoby. 

Technika bezpieczeństwa nie musi budzić obaw

W przedsiębiorstwach często brakuje odpowiednich zabezpieczeń z powodu obaw przed kontaktem z niezbędną techniką lub drogim okablowaniem. Te uprzedzenia są nieuzasadnione. Rozwiązania EVVA w zakresie bezpieczeństwa są proste w obsłudze, a ich zastosowanie nie wiąże się z wysokimi nakładami!

Zalety wynikające z zastosowania rozwiązań EVVA:

  • Wygoda i opłacalność: jeden system bezpieczeństwa dla wszystkich lokalizacji i grup użytkowników. 
  • Duże bezpieczeństwo inwestycji: rozwiązania EVVA w zakresie bezpieczeństwa rozwijają się wraz z przedsiębiorstwem i można je dowolnie rozbudowywać (np. o dodatkowe budynki lub dobudowane części).
  • Idealne połączenie sprawdzonych technologii: stabilną podstawą jest mechanika, a elektronika jest stosowana przede wszystkim w częściach przedsiębiorstwa wymagających specjalnej kontroli. Systemy określają uprawnienia wstępu poszczególnych użytkowników do różnych pomieszczeń (pracownicy, klienci, pracownicy firm sprzątających itp.). Drogie okablowanie nie jest wymagane!
  • Mechaniczna blokada główna dla straży pożarnej
  • EVVA to tradycyjne przedsiębiorstwo o długoletnim doświadczeniu w branży zabezpieczeń (data założenia: 1919 r.), posiada liczne referencje z całego świata, we wszystkich branżach